Značka SIDAS

História značky

Odtlačky chodidiel sú podobné odtlačkom prstov: každý človek ich má originálne. Každý jednotlivec má svoj jedinečný spôsob chôdze a spoločnosť SIDAS sa stala celosvetovo úspešnou vďaka tomu, že vytvorila produkty na mieru, ktoré sú rovnako jedinečné.

Všetko sa začalo v roku 1975

Zakladateľ značky SIDAS, Loïc David, bol v 70. rokoch bol poslaný do USA, aby bol veľvyslancom značky TRAPPEUR. Na svojich potulkách, keď bol na pláži na Havaji, zachytil stopu v piesku, ktorá mu poskytla geniálnu myšlienku vytvorenia stielky, ktorá by sa vytvarovala priamo do tvaru chodidla spočívajúceho na nej.

Loïc David mal nápad, ale nemal žiadne profesionálne vybavenie. Musel sa teda uspokojiť s kuchynským riadom, vďaka ktorému vytvoril svoje prvé tvarované vložky.

Vzal si k sebe dvoch pomocníkov, Jacquea Martina a Gabriela Pellicota a čoskoro založil SIDAS.

Jedinečné stielky, jedinečná značka

Nasledovalo obdobie patentových registrácií a vývoja nových zariadení, výrobkov a strojov, pričom sa neustále zohľadňovalo, že konečný výsledok musí byť pohodlný, moderný a, samozrejme, musí dobre vyzerať. Stopa SIDAS sa v športovej aj lekárskej oblasti čoraz viac zväčšovala.

Tlač a médiá začali značku viac vnímať a úspechy tímu boli korunované špeciálnou cenou za inováciu v roku 1996. Onedlho trojicu majiteľov nahradila trojica iných majiteľov a firma napredovala – ako v dizajne, tak v medicínskej oblasti.

Hodnoty značky SIDAS

Značka SIDAS je reprezentovaná jej kľúčovými hodnotami, vďaka ktorým sa spoločnosti darí udržať si kvalitu:

Inovácia:

 •  Snaha o inováciu je zakorenená v mysli každého človeka, ktorý pre značku pracuje, je každý deň uznávaná a odmeňovaná. Ovocím tejto kultúry je množstvo ocenení:
  • ISPO Awards 2013: Vyhrievaná obuv
  • OUTDOOR Awards 2011: Ponožky 3Feet
  • ISPO Awards 2008: Flashfit machine
  • Cena INPI (Národný inovačný inštitút)

Vášeň a výkon:

 • SIDAS dokáže uspieť vo svojich projektoch vďaka kombinácii vášne pre šport a schopností odborníkov, špičkových športovcov a ortopedických stredísk

Záväzok:

 • Spoločnosť sa zaviazala sprístupniť vhodné riešenie pre všetkých:
  • odovzdaním svojho know-how odborníkom
  • informovaním širokej verejnosti a uvedomením si dôležitosti a úlohy, akú nohy majú